Blog

Protez Tırnak Nedir ?

Protez tırnaklar. Son zamanlarda kadınların en popüler ve tercih ettiği süreçlerden biri haline geldi. Mükemmel tırnaklara sahip olmak her kadının hayalidir. Bu nedenle 3-4 hafta kullanılabilen kusursuz ve pürüzsüz bir manikür işlemi kadınların en çok tercih ettiği şeylerden biridir. Bu nedenle protez tırnak kullanımında her geçen gün artış yaşanmaktadır.

Protez tırnağın tarihi
Tırnak protezi, tırnakların mekanik olarak hasar görmesi veya tırnak hastalıklarının oluşması durumunda protez tırnak plağı uygulanan bir işlemdir.
Bay Josef Greppmayer (1901–1977) tarafından geliştirilmiş ve aynı zamanda 1953’te patentini almıştır. Yöntemin sürekli geliştirilmesi ve iyileştirilmesi nedeniyle, günümüzde protez tırnak uygulamasının optimal çeşitli ve yeterli yöntemi haline gelmiştir.

Protez tırnak nasıl yapılır?
Protez tırnak yapılmadan önce ilk başta tırnak çevresindeki deri yumuşatılması için ılık suyun içine konulur. Ilık suyun içinde bekleyen parmaklar yeteri kadar yumuşadığında kenarlardaki ölü deri kesilir. Bu işlemin ardından tüm tırnak törpü yardımıyla törpülenir ve eti itmek için itici kullanılır. Bu işlemler yapıldıktan sonra tırnağa şablonu koyarak asıl işleme geçilir. Asıl yapacağımız işlem burada başlar protez tırnağın tırnağa iyice tutunması için primer sürülür. Primer sürüldükten sonra fırçamız likit sıvı ile ıslatılıp akrilik pudraya batırılıp bir damlacık alınır ve tırnağa üstüne yerleştirilip şekil verilir. Bu işlemler bittikten sonra tekrar tırnak güzel bir şekilde törpülenmeye başlar ve istenilen şekil verilir. En son artık oje kısmına geçilir. Oje sürülmeden önce zemin için baz sürülerek kurumasından sonra seçilen renkte kalıcı oje sürülür.

Pretez tırnak yapımı ne kadar sürer?
İlk defa yapanlar işin 1-2 saat arasında farklılık gösterir. Önceden kalan protez tırnak varsa onları çıkarmasıyla birlikte kişinin istekleri dahilinde bu süre farklılık gösterir.
Ne kadar sürede kullanılabilir ?
Tırnak uzama hızına göre 2 veya 3 haftada bir bakım yapılmalıdır. Takma tırnağın oluşturduğu hissi ve yapaylığı oluşturmaz doğal bir görünüm elde edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir