Blog

Kalıcı makyaj nasıl gerçekleştirilir?

Kalıcı makyaj son yıllarda en çok tercih edilen seçeneklerden olmuştur. Bu kalıcı makyaj nasıl yapılıyor ve nasıl bir süreçten üzerinden ilerlendiği merak edilen konular arasında sizlere bu konu hakkında bir kaç bilgilendirmede bulunucağız

Kalıcı Makyaj Nedir?

Sonra sizin için kullanacağımız renklere bir göz atacağız

Kalıcı makyaj, bazen yarı kalıcı makyaj veya mikropigmentasyon olarak adlandırılır. Hepsi kozmetik dövme formlarıdır ancak bu tedavi ile geleneksel dövme arasında büyük bir fark vardır. Kalıcı makyaj tedavileri, hipoalerjenik farmasötik sınıf pigmentleri cildin üst katmanına implante eden dijital bir makine kullanılarak gerçekleştirilir. Kıl gibi görünen ince çizgiler çizilir ve bunlar, tam bir doğal kaşı geri kazandırmak için kendi doğal kıllarınıza mikro dokunuşlarla dokunabilir veya birden fazla ‘kıl’ darbesi kullanılarak tam bir kaş oluşturulabilir. Kalıcı makyaj genellikle kozmetik bir zenginleştirme olarak kullanılmıştır. Çatlaklar, doğum lekeleri, yaşlılık lekeleri ve düzensiz renk değişimlerini örtmek için kullanılır.

Neden kalıcı makyaj tercih ediliyor?

İnsanların kalıcı makyaj yapmaya karar vermelerinin en yaygın nedeni, ergenlik çağları boyunca ve 20’li yaşların başlarında kaşların aşırı kıskançlıkla cımbızlanmasıdır. Zaman geçtikçe daha fazla doğal incelme meydana gelebilir, bu da 25 yaşına kadar kaşlarınızın kalemle çizilmesi gerekebileceği anlamına gelir.

Kalemle sürmek, her gün günde ortalama 20 dakika sürebilir ve kaşlara mükemmel bir şekilde çizilmiş olsa bile, günün yıpranması, en dikkatli uygulanan makyajda bile akmalara ve lekelere neden olabilir. Bu sebepten dolayı en çok tercih edilenlerden oluyor.

Kalıcı makyaj hangi bölgelere yapılıyor?

Kalıcı eyeliner, dudak, kaş doldurma gibi pek çok alanda kullanılıyor. İsteğinize kalmış durumda.

Kalıcı makyaj can acıtır mı ?

Özel kremler sayesinde işlem yapılıcak bölge uyuşturuluyor. Bu sayede herhangi bir işlem sırasında hissetmiyorsunuz ve can acıtmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir