Blog

İpek kirpik nasıl yapılır?

Sizlere çok merak edilen ve herkesin tercihi olan ipek kirpik hakkında bir kaç bilgi vericeğim. kirpik uzatmayı mı planlıyorsunuz, ancak ne tür kirpik istediğinizi bilmiyor musunuz? İşte ipek kirpik hakkında bilgi edinmeniz için doğru yer.

 

İpek kirpik Nedir?

İpek kirpik, kirpiklerin doğal görünümü ve kalınlığı açısından en çok tercih edilen kirpiktir. Bu tür özeldir çünkü alt kısımda daha kalın olma eğilimindedir ve uca doğru yavaş yavaş incelir ve size kirpik çizgisinin daha dolgun bir görünümünü verir. Kirpikleriniz daha koyu, daha dolgun ve daha parlak görünecek.

 

İpek kirpik nasıl takılır?

İpek kirpik gerçek kirpiklerin arasına tek tek, özel ipek kirpik yapıştırıcısı ile yapıştırılıyor.  İpek kirpik tek tek ve farklı boyutlarda takılır, böylece doğal bir görünüm elde edilir.  İpek kirpik yapımı müşterinin ne kadar yoğunlukta istediğine göre değişiyor.Yaklaşık olarak 1.5- 2 saat bu işlem sürmektedir. İpek kirpikler ortalama olarak 2-3 ay kalıcılık gösteriyor.

İpek kirpik sayesinde aylar boyunca maskara sürmenize gerek kalmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İpek kirpiklere gerekli bakım adımlarını uygulayarak uzun vadede kullanabilirsiniz. Her ne kadar makyaja gerek olmasa da, isteğiniz doğrultusunda kirpiklere makyaj malzemesi uygulamanın zararı olmamaktadır.

 

İPEK KİRPİK NASIL ÇIKARTILIR

Kendiniz çıkarmaya çalışmamalısınız. Bu kirpiklerinize zarar verir. Kirpiği uygulattığınız merkezde çıkarabilirsiniz.

 

İpek Kirpik Uygulamasında Nelere Dikkat Etmeli?

Uygulama yapılırken yapıştırıcı ile temastan kaçınmak için gözlerinizi kapalı tutun.

İlk 48 saatte su ile temastan kaçınmanız kirpiklerinizdeki yapıştırıcının iyice kurumasını ve daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

İşlem sonrasında yüzüstü uyumak kirpiklerinize zarar verebilir.

Uygulamadan önce mutlaka göz makyajınızı temizleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir